پیشگیری از مشکلات دندانی کودکان

توسط: | تگ: | دیدگاه: ۰ | مرداد ۷ام, ۱۳۹۴

دندانپزشکی پیشگیری به کودک شما لبخندی زیبا می‌بخشد. کودکانی که دهانی سالم دارند، غذایشان را به راحتی جویده و مواد غذایی بیشتری را جذب می‌کنند. آنها صحبت کردن را به راحتی و به وضوح یاد می‌گیرند. آنها شانس بهتری برای سلامتی عمومی دارند، زیرا که بیماریهای دهان می‌توانند برای اعضای دیگر بدن خطر آفرین باشند. یک دهان سالم بسیار مورد توجه بوده و به کودکان اطمینان و اعتماد به نفس می‌دهد. نهایتاً دندانپزشکی پیشگیری به معنای محدود شدن بیماری، کاهش هزینه‌ها و مدت درمان می‌باشد.

 

با رویش اولین دندانها در دهان، دندانپزشکی پیشگیری باید شروع شده و اولین ویزیت کودک شما صورت گیرد. شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه از سلامتی دندانهای بچه‌تان محافظت کنید. معاینات زود هنگام دندانپزشکی، شانس پیشگیری از بیماریهای دندان را بیشتر نموده و به کودک شما کمک می‌کند که به نسلی تعلق یابد که فاقد پوسیدگی دندانی باشند.

دندانپزشک شما چگونه می تواند از مشکلات دندانپزشکی پیشگیری نماید؟

تمیز کردن دندانها و فلوراید تراپی از اهم برنامه‌های دندانپزشکی پیشگیری می‌باشند، ولی آنچه که بیشتر می‌توان انجام داد برای مثال عبارتند از: دندانپزشک شما می‌تواند از سیلانت بمنظور جلوگیری از پوسیدگی استفاده کند. برای تهیه و انتخاب یک محافظ دهانی برای مواقع فعالیت‌های ورزشی مخاطره‌آمیز به شما کمک کند تا از صدماتی که هنگام فعالیت‌های بدنی ورزش ممکن است به صورت و دندانهای کودک شما وارد شود، جلوگیری کند. وی همچنین می‌تواند موارد نیاز به ارتودنسی را تشخیص داده و یا پیش‌بینی نماید و یا در این زمینه نیز اقدام نماید. در معاینات دوره ای دندانپزشک میتواند پوسیدگی های مخفی که برای شما قابل تشخیص نمی باشندرا معین کرده ودرمان نماید. دندانپزشک کودکان با پیگیری و ترویج مراقبت‌های پیشگیری می‌تواند برای کودک شما لبخندی با نشاط را به ارمغان آورد.

پیغام خورد را درج کنید.