رازهای پنهان پوسیدگی

توسط: | تگ: | دیدگاه: ۰ | مرداد ۷ام, ۱۳۹۴

 آیا فقط مصرف شیرینی و شکلات باعث پوسیدگی دندانی می شود؟ آیا با محدود کردن مصرف این نوع از خوراکی ها خیالمان از بابت پوسدگی دندانی راحت می شود؟اگر می خواهید به جنگ پوسیدگی های دندانی بروید باید از چند جبهه مهم اینکار را انجام دهید:

اول اینکه پوسیدگی در اثر یک باکتری بیماریزا و ایجاد اسید در دهان ایجاد می شود.اگر شما دندان پوسیده ای دارید

 بی تردید ،این باکتری به سایر قسمتهای دهانتان نیز منتقل خواهد شدودرصد پوسیدگی دندانی شما را افزایش می دهد.

دوم اینکه خوراکی های پوسیدگی زا فقط شیرینی ها وشکلات نیستند.هر غذا ونوشیدنی که ترکیبات قندی داشته باشد در ایجاد پوسیدگی دندان موثر می باشد.مثلا میوه های شیرین و خشک شده مثل انجیرخشک که به علت چسبنده بودن مدت زیادی با دندانها تماس دارند ودر اثر از دست دادن اب خود درصد مواد قندی آنها افزایش نیزیاقته است باید مورد توجه قرار گیرند.لطفا این قبیل خوراکی ها را بی رویه مصرف نکنید بخصوص در بچه ها که شاید بدرستی هم مسواک نمی زنند.

مصرف ابمیوه ها یکی دیگرازعوامل مهم ایجاد پوسیدگی دندانی می باشد. اکثر آبمیوه ها شیرین کننده های اضافی به همراه دارند که می توانند در ایجاد پوسیدگی بسیار موثر باشتد این مطلب در مورد آبمیوه های ترش بدتر هم میشود.آبمیوه های ترش بخاطر پایین بودنpH مثل یک اسید به مینا ی دندانها آسیب می رسانند.بخاطر همین حالت اسیدی است که توصیه می شود بعد از مصرف غذا،میوه ها ومایعات ترش بلا فاصله از مسواک استفاده نکنید تا از حل شدن بیش از حد مینای دندان بوسیله حالت اسیدی جلوگیری شود.فراموش نکنید اکثر نوشابه ها نیزدارای ترکیبات شیرین کننده هستند،بخصوص نوشابه های انرژی زا، که نقش مهمی درآسیب رساندن به دندانها دارند.انرژی زا ها را دست کم نگیرید!

نکته پایانی اینکه اسید وارد شده به دهان عامل اصلی صدمه به دندانها می باشد. این اسید هم می تواند در اثر مصرف مواد قندی و تولید اسید توسط باکتری های دهان باشد و هم حالت اسیدی غذا،میوه ها وآبمیوه های ترش یا شیرین شده.سعی کنید برای کاهش پوسیدگی تا حد امکان این اسیده ها را خنثی کنید:

اگر به مسواک دسترسی ندارید از اب نمک استفاده کنید ودهانتان را با آب نمک رقیق شستشو دهید. یک استکان اب نیم گرم و نصف قاشق چای خوری نمک غلظت مناسبی است، و یا بعد از مصرف اینگونه غذا ها یک تکه پنیر بخورید تا اثر تخریبی اسید روی دندان ها به حد اقل برسد.به یاد داشته باشید این خنثی سازی اسید باید حدود۱۰ تا ۲۰ دقیقه بعد از مصرف غذا ها انجام شود بعد ازگذشت این زمان کمک چندانی به جلوگیری از آسیب به دندان ها نمی کند.

پیغام خورد را درج کنید.